ÇOCUKLA EVDE YILBAŞI KUTLAMASI ...


EVDE YILBAŞI HAZIRLIKLARI ...

Çocukla evde Yılbaşı nasıl kutlanır ? Çocuğunuzla birlikte eğlenerek Yılbaşı akşamı için hangi aperatif atıştırmalıkları yapabilir, hangi aktiviteler ile eğlenip gecenin tadını çıkarabilirsiniz ?

Evimizdeki Yılbaşı Köşemiz

Merhabalar ,
Havalar soğudu , azda olsa karda serpiştirdi. Eeee...? Yılbaşı planları yapıldı mı? Eğer Yılbaşını evinizde karşılayacaksanız , önerilerime mutlaka bir göz atın...

Her anne baba gibi bizde bu sene yılbaşında ne yapsak diye kendimize sorduk ? Acaba kızımızı anneanne ve dede ye bırakıp baş başa bir program mı yapsak ? Yoksa miniğimizin mis kokusunu içimize çeke çeke eğlenerek hazırlayacağımız yılbaşı masamızla evde mi kutlasak ? İnsan böyle düşününce tabi ki 2. şıkta karar kılıyor. Sanırım çocuklu hayatın başlaması ile birlikte tüm öncelikler değişiyor.Bundan hiçbir zaman şikayet etmedim, etmemde...Çünkü en küçük fırsatı onunla geçirmek benim için çok değerli.

Biz kızımla yeni yıl için evde yılbaşı köşemizi hazırlarken çok eğlendik...
Gelelim ,  Evde çocukla yılbaşı nasıl kutlanır ? , Çocuğunuzla birlikte eğlenerek yılbaşı akşamı için hangi atıştırmalıkları yapabilirsiniz ?Sorularınının cevaplarına ;

Yeni yılı çocuklarınızla evde keyifli bir şekilde karşılamak için hep birlikte eğlenebileceğiniz harika aktiviteler hazırlayabilirsiniz .

  • Öncelikle şunu belirtmeliyim ki , çocuğunuz gece 12 ye kadar oturmakta zorlanacak bir yaşta ise erken bir saatte yılbaşı kutlamasını yapıp onun gönlünü hoş ettikten sonra uyutmanızı öneririm. Hem belli bir saatten sonra uykusuzluk hiperaktivitesi ile sizi germez hemde ona önemsendiğini hissettirmiş ve rahat bir uykuya dalması için zemin hazırlamış olursunuz. Gecenin sonu da size kalır...
  • Yılbaşı ağacınızı beraber süsleyin.Böylelikle , eğlenerek onunla harika bir aktivite yapmış olursunuz.
  • Yılbaşı masanızı beraber hazırlayın. Ona masayı düzenlerken fikrini sorun. Böylelikle çocuğunuzun yaratıcılığının gelişmesine katkıda bulunursunuz. 
  • Yemekler belki biraz ağır olabilir o sebeple tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarınızı gün içinde çocuğunuz ile onu çok yormadan hazırlayabilirsiniz.Bununla birlikte , bir işe yaradığını ve büyüdüğünü hisseder , kendine güveni olumlu etkilenir . En önemlisi kendini özel hisseder.
  • O gece beraber yapmayı en sevdiğiniz şeyi yapın yada en sevdiğiniz oyunu oynayın. Örneğin ; Kızım , eşim ve ben müziksiz yaşayamayız .Kızımda dans etmeye bayılır. Tüm gece sevecekleri türlerden oluşmuş bir müzik cd ile gecemizi neşelendirmeyi planlıyorum. Ayrıca, yine hep beraber kızım yatmadan en sevdiği zeka geliştiren " kartlarda eşini bul " oyunu oynamayı planlıyorum.Bunlar gibi sizde kendinize göre oyun ve aktiviteler üretebilirsiniz.
  • Gelelim kızımla benim mutfakta en zevk alarak yaptığımız tatlı ve tuzlu minik atıştırmalıklara... Görsellerini internetten ve pinteresten bulduğum yılbaşı akşamı için kızımla yapmayı planladığım aperatifler şu şekildedir;Geyikli kurabiye ve Halley süsleme;

Dilediğiniz bir kurabiye tarifi ile kurabiyenize , bonibon ve çikolata kaplı çiziler ile geyik görünümü verebilirsiniz.

Hazır aldığınız veya evde yaptığınız halleylerin üzerine şeker hamurları ve yılbaşı konseptli kalıplarınız ile şekil verip , su ile yapıştırarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.


Muzlu Çilekli Marshmallowlu Kardan Adam Yapımı ve Sağlıklı Bir Çam Ağacı Salatası ;

Çilek , muz ve marshmallow ' ları şiş 'e dizip, üzerlerini bonibon ve çikolata ile süsleyip sağlıklı tatlı atıştırmalıklar yapabilirsiniz.

Brokoli ve karnıbaharları haşlayıp;  domates , havuç ve çubuk krakerler ile çam ağacı şekli verebilirsiniz.

Sizlere fikir olması açısından paylaştığım bu yazı umarım işinize yarar :)
Harika bir yılbaşı gecesi geçirmeniz dileği ile MUTLU YILLAR...


Sevgilerimle , 

Cansu EFE
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder