DİSNEY PRENSESLERİ TEMALI DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ İÇİN PRENSESLİ CUPCAKE ' LER YAPMAYA VAR MISIN ?

Disney Prensesleri Temalı Cupcakeler
DİSNEY PRENSESLERİ İLE SÜSLÜ CUPCAKE'LER YAPMAYA VAR MISIN?

Her sene rutin bir şekilde kızıma doğum günü organize etmemden olsa gerek bu sene nasıl kolaya kaçsam , nasıl kaytarsam , acaba diye düşünüyordum. Okulumuzda da doğum günü kutlamalarına izin verilmediğini duymuş ,dumur olmuş , kaytarma planlarım suya düşmüştü...Her sene de doğum günü mü olurmuş canım? Yok yok bu sefer yapmayacağım ! ( Şaka bir yana çok yorucu olduğunu düşünüyorum.)
Taki kızımın  " bana doğum günü yapmayacak mısın anne?" "benim arkadaşlarım doğum günüme gelmeyecek mi anne ? " soruları ile psikolojik baskı altında kalmadan önceye kadar.

Sonrasında dedim ki ; ufak tefek çok yorulmadan , şık bir doğum günü masası nasıl hazırlayabilirim ? Peki konsept ne olacaktı ?
Araştırdım ve kızımında en sevdiği karakterler olan Disney Prensesleri' nde karar kıldım. 

Hazırlık aşamalarında neler yaptık ;

 • Önce prensesleri belirledim.
 • Ardından pastanın renklerine ve modeline karar verdim. (sizler içinde aşağıdaki görsellere bir iki model pasta seçeneği koydum.)
 • Parti renklerinde elimde olan obje ve süs eşyalarını ayırdım ve masamda değerlendirdim.
 • Çiçekler , mumlar , cam fanuslardaki marshmallowlar , konsepte uygun renkte draje çikolatalar ve balonlar ile masama hareket katarak renklendirdim.
 • Bu arada size masa düzeni ile ilgili de şöyle bir püf noktası vermek isterim ; İkea dan bulabileceğiniz minik kare veya yuvarlak şekilde dekoratif aynalar masanızın daha ferah ve tarz görünmesini sağlayacaktır. Mutlaka kullanmalısınız....
 • Geriye sadece prensesli cupcakelerim kalmıştı...
Disney Prensesleri Cupcake Yapımı ;

 • Aşağıdaki ilk resimde bulunan  5 farklı prensesten istediğiniz adette renkli olarak, beyaz kartona yada kalın bir kağıda bastırın ve kesin.
 • Sonrasında istediğiniz renkte cupcake sargılarıyla , arzu ettiğiniz tarifteki keki pişirin. ( Kekler piştikten sonra soğurken başaşağı olacak şekilde ,düz bir zeminde soğumasını sağlayın ki, kekin üzerinde şekilsiz girinti çıkıntılar ve farklı boyutlar oluşmasın)
 • Üzerini kremşanti ile süslemeden istediğiniz renkte gıda renklendirici jel ile kremşantinizi renklendirin.( gıda renklendiriciniz toz değilde sıvı veya jel şeklinde olursa daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca kremşantinizi hazırlarken mutlaka soğuk süt kullanın)
 • Renklendirdiğiniz krem şantiyi krema şekillendiriciler ile cupcakelerin üzerine etek görüntüsü verecek şekilde sıkın ve buzdolabına koyup  , kremşantinin donmasını bekleyin.
 • Cupcakelerinizi servis ederken kesmiş olduğunuz prensesleri üzerlerine saplayın. Hepsi bu kadar ...

Biz annelerin çok bütçe ayırmadan , zevkle ve kendi el emeğimizle yapabileceğimiz bu harika cupcakeleri sizlere de fikir olması açısından paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Tüm çocuklarımız özeldir ve her zaman en iyisini hak ettiklerine inanıyorum.
Sormak istediğiniz sorularınızda ben cansuefe50@gmail.com veya @cansuefee instagram adresindeyim. 

Sevgilerimle , 
Cansu EFE

Disney prensesleri cupcake süsleme görseli


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder