INSTAGRAM CANLI YAYIN DEVREDE ...


INSTAGRAM ' DA CANLI YAYIN NASIL YAPILIR ?
INSTAGRAM CANLI YAYIN
Biz instagram kullanıcılarının merakla beklediği " CANLI YAYIN " Amerika ' da devreye girdi...

Gün geçmiyor ki Instagram bir yenilik daha yapmasın. Önce Facebook ile başladığı " CANLI YAYIN " serüvenine şimdi de INSTAGRAM ' da  devam eden Marck Zuckerberk , yaptığı yenilikler ile İnstagram 'ın bitmeyeceğini ve sosyal medya da daha güçlü bir ağ olarak devam edeceğini kanıtlamıştır. 

Marck Zuckerberk 'in 2012 yılında 1 Milyar Dolar karşılığında bünyesine aldığı instagram, şimdilerde   yaklaşık 50 Milyar Dolar etmekte. Getirisi hayli iyi olan bu sosyal ağı daha nerelere taşıyacağı çok büyük merak konusu.

Gelelim bu özelliğin Türkiye ' de ne zaman kullanılmaya başlayacağına ve nasıl kullanılacağına  ;

  • Henüz Türkiye 'de " instagram canlı yayın " uygulaması kullanılmıyor lakin yeniliğin saatler içerisinde Türkiye ' de de aktif edilmesi bekleniyor. 
  • Facebook ve Periscope gibi yayının sonradan izlenilmediği sadece yayındayken izlene bildiği biliniyor.
  • İnstagram Canlı Yayın özelliği devreye girdiğinde, " instagram stories " bölümünde bulunan " normal hikayen " ve " boomerang " kısımlarının yanına " start live video " yada " canlı yayın başlat " seçeneği eklenecektir.
  • Canlı yayın yapılırken yorum atabiliyorsunuz ve yorumlar canlı yayının sol alt köşesinde sırası ile aşağıdan yukarıya doğru görüntülenmektedir.Ayrıca canlı yayına katılan kişilerin kullanıcı adları ve kişi sayısı da canlı yayın esnasında ekranda tüm kullanıcılar tarafından görüntülenmektedir. Yayına istediğiniz kadar beğeniler yani kalpcikler yollayabiliyorsunuz , bildiğim kadarı ile bu uygulama da çok yeni...
  • 1 saate yakın canlı yayın yapıldığı söylenmektedir.


Canlı yayının çok büyük ilgi gördüğü tahmin edilmektedir. Bu işten nemalanacak olan yada sadece eğlence için kullanacak olan kullanıcıları farklı bir deneyim bekliyor.
Neler yaşanacağını hep beraber yaşayıp göreceğiz...

Saygılarımla , 
Cansu Efe
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder